Dziecko z trudnościami w przedszkolu i w szkole. Obraz dziecka z zaburzoną percepcją, motoryką, koncentracją.
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 11:4512:45
Sala: 52
Prowadzący szkolenie: Ewa Jakubiec

Adresat:

Wszyscy zainteresowani tematyką.

Tematyka:

Warsztaty mają na celu przedstawienie nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym u dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. Omówiony zostanie wpływ tych symptomów na funkcjonowanie szkolne/przedszkolne dzieci. Uczestnicy warsztatów poznają też sposoby usprawniania zaburzonych sfer: motorycznej, poznawczej, percepcyjnej oraz emocjonalno-społecznej.

Prowadzący szkolenie:

Ewa Jakubiec: Oligofrenopedagog, terapeuta EEG Biofeedback. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowe kwalifikacje zdobyła w czasie studiów podyplomowych na kierunku: Oligofrenopedagogika i metody korekcyjno-kompensacyjne. Od 1999r. pracuje z dziećmi i młodzieżą z opóźnionym i zaburzonym rozwojem psychoruchowym, upośledzeniem umysłowym oraz dziećmi przejawiającymi trudności szkolne (np. dysleksja). Ponadto prowadzi terapię ręki oraz terapię metodą EEG Biofeedback. Posiada także uprawnienia do diagnozowania dysleksji, dyskalkulii, badania testem KORP oraz prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych i terapii związanej z wybiórczością pokarmową.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl